لباس عروس

لباس عروس - 5.0 از 5 بر اساس 1 امتیاز

لباس عروس

لباس عروس لباسی است که عروس در میهمانی و سفره عقد برتن می کند. این لباس زیبا  طرح و مدل آن دارای قدمت دیرینه است و نسبت به فرهنگ کشورها متفاوت است.مراسم عروسی می تواند ساده و جلل باشد که مراسم ساده توسط خود خانوداه صورت می گیرد و مجلل توسط تشریفات عروسی برگزار می شود.لباس عروس در گذشته سفید نبود بلکه عروس از رنگ های متفاوت استفاده می کرد بطور مثال در هندوستان رنگ لباس قرمز است و از رنگ سفید برای ادای احترام و در مراسم سوگواری استفاده می شود.

تاریخچه لباس عروس

در قرون وسطی ازدواج و پیوند یک قضیه بسیار مهم بوده و نه تنها پیوند بین دو نفر بلکه بین خانواده ها و بسته به جایگاه پیوند بین کسب و کار و 2 کشور محسوب می شده است.خانواده های سلطنتی از پارچه های زربافت، نقره، ابریشم و مخمل گران بها برای لباس استفاده می کردند و فرم لباس پرنسسی با دامن دنباله دار در بین اشراف زادگان باب بود. رنگ مشکی، ارغوانی و قرمز از رنگ های اشرافی محسوب می شدند. برای دوخت لباس عروس از سنگ های قیمتی استفاده می شد که در نور خورشید می درخشید و جلوه باشکوه و زیبای به لباس می بخشید.

معانی رنگ ها مختلف لباس عروس

سفید: انتخاب درست و صحیح

خاکستری: به مکانی دور خواهید رفت

مشکی: آرزوی بازگشت می کنید

قرمز: آرزوی مرگ خواهید کرد

سبز: از اینکه دیده شوید خجالت می کشید

زرد: از شوهر خود خجالت می کشید

قهوه ای : در خارج از شهری که هستید زندگی خواهید کرد

صورتی: روح شما در شادی غرق می شود

لباس عروس در قرن جدید

لباس های عروس از دهه 1950 تغییر کرده و  امروزه بیشتر ازهمه تاکید بر روی شخصیت خود عروس است. در حال حاضر عروس ها می توانند تقریبا ازهر مدل و سبک لباسی برای مراسم ازدواج خود استفاده کنند، یک پیراهن طراحی شده بسیار تزئین شده و مجلل یا حتی یک پیراهن ساده غیر رسمی باشد. هر سبکی که عروس انتخاب کند تا زیباتر به نظر برسد، قابل قبول است.بنابراین شما می توانید هر رنگی را برای ازدواج خود انتخاب کنید، اما حداقل حالا اندکی درباره سابقه و تاریخچه استفاده از لباس عروسی سفید آگاهی پیدا کرده اید.

عکس ها و تصاویر لباس عروس

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید
تمامی حق و حقوق وبسایت متعلق به مجموعه تشریفات لاریسا می باشد.

جستجو