سفره عقد عروس

سفره عقد عروس - 5.0 از 5 بر اساس 2 امتیاز

سفره عقد

سفره عقد یکی از سفره‌های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد یا به هنگام عروسی پهن می‌شود و عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می‌دهند. سفره عقد در اکثر شهرهای ایران رواج دارد و در آن شش ظرف که هرکدام محتوی چیزی است که بیانگر آرزویی برای عروس داماد است، قرار دارد این ظروف شامل : گردو، بادام، فندق، نان و نبات و تخم مرغ می‌باشند. در میان اینها ظرف هایی از شیرینی و نان پنیر وسبزی، جام هایی از عسل و ماست که کنایه‌ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد. تخم مرغ نماد: باروری و زایش اولاد توسط عروس و نان نمادی برای برکت و رزق و روزی، نبات برای شیرین کامی و... است.

 اجرای انواع سفره های عقد عروس در مراسم عروسی و متنوع ترین و به روزترین طرح های سفره عقد که توسط کارشناسان مجرب طراحی و اجرا می شوند. بخشی از انواع مدل های سفره عقد می توان در پایین اشاره نمود  :

  • سفره عقد ساده
  • سفره عقد ایرانی
  • سفره عقد سنتی
  • سفره عقد لوکس
  • سفره عقد عربی
  • سفره عقد مدرن و...

 

عکس ها و تصاویر سفره عقد عروس

سفره عقد ایرانی

ترکیبی که در سفره وجود دارد، چیزی را برای ما یادآور می شود که نشات گرفته از کانون زندگی است. حتی ملزومات سفره ی عقد نیز این مدعا را تایید می کنند. قرآن که به عنوان کتاب آسمانی ما در صدر این سفره قرار دارد خود دلیلی بر حفظ این سنت، آینه که نشانگر روشنایی و پاکی و صداقت، مصداقی برای کانون نورانی زندگی، شمع مصداقی برای گرمی و حرارت عشق است. به همین ترتیب می توان برای هر یک از ملزومات سفره ما به ازایی عینی در زندگی واقعی یافت.خوشه ی گندم نماد برکت و پرباری است یا برگ زیتون نماد صلح،کله قند نماد باریدن شادی و شیرینی، گل نماد شادی و زیبایی، سکه نماد رزق و روزی همینطور هر یک از ملزومات سفره ی عقد نمادی برای مفهومی فراتر از خود هستند که در کنار هم قرار گرفتن هر یک از آنها و تجمع این نمادهای مفهومی، خود ابهت و شکوه خاصی به سفره ی عقد می دهد.

عکس ها و تصاویر سفره عقد ایرانی

 

سفره عقد عروسی

سفره عقد عروسی معمولا شامل پارچه‌ای است كه طبق ذوق و سلیقه طراح آن پهن می شود و تمامی اجزا بر روی آن قرار می گیرند.

عکس ها و تصاویر سفره عقد عروسی

 

سفره عقد لوکس

تشریفات لاریسا با کمترین هزینه، سفره عقد عروسی لوکس و زیبا در بهترین روز زندگی شما ارائه می دهد. بنا به درخواست شما، سفره عقد لوکس و مجلل نیز قابل ارائه است که با طراحی های رنگی مختلف نظیر طراحی سفره عقد سفید، طراحی سفره عقد سفید و طلایی، طراحی سفره عقد نقره ای و غیره زیبایی و شکوه را به مراسم می‌آورند.

عکس ها و تصاویر سفره لوکس

 

سفره عقد مدرن

این آئین زیبا در برگزاری مراسم عروسی و ترکیبی از شاخه نبات و کله قند و نقل و گل ، عطر شیرینی را با مدرن ترین شکل ممکن در آمیخته و سفره عقدی شایان یک مجلس عروسی به یاد ماندنی با طعم لذت بخش خوشبختی برای عروس خانم های خوشبخت این سرزمین کهن فراهم نموده است.

عکس ها و تصاویر سفره مدرن

 

سفره عقد در فضای باز

سفره عقد در برگزاری مراسم عروسی مهمترین نقش را دارد و سفره عقد در فضای باز نیز با پارچه های حریر، شمع آرایی، گل آرایی نیز طراحی می شود و زیبایی را به مراسم می اورند.

عکس ها و تصاویر سفره عقد در فضای باز

 

برای اطلاع از قیمت ها و تاریخ های آزاد برای برگزاری مراسم عروسی با شماره 88028517 تماس حاصل فرمایید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید
تمامی حق و حقوق وبسایت متعلق به مجموعه تشریفات لاریسا می باشد.

جستجو